Avsnitt 134 - Lisa Fredlund

Varmt välkomna till ett nytt avsnitt av Martinson möter där vi har den stora äran, glädjen och inspirationen att få samtala med Lisa Fredlund – en mänsklig multitalang! Förutom att vara pastor och ledarutvecklare i Evangeliska Frikyrkan och föreståndare på Mötesplatsen, är hon också fru till Simon, mamma till tre virvelvindar, mentor för en uppsjö av människor, och inte att förglömma: friskisledare, maratonlöpare m.m. Och om det inte vore nog, delar hon och familjen livet med den stilige dvärgschnauzern Kapten – en viktig fråga är ju om han hänger med på alla träningspass?

I dagens avsnitt dyker vi ner i Lisa's ledarskapstankar – hur skapar man ledarskap som håller på riktigt? Och varför är ledarskap så mycket mer än bara titlar och uppdrag? Men det blir också lite löpningssnack. Vi pratar om Lisas galnaste prestation hittills: att ta sig igenom KIA Fjällmarathon på hela 43,5 km.

Lisa har dessutom varit talare på både Hönö- och Torpkonferenser och krönikör i Dagen – så ni fattar ju att vi har en hel del att prata om. Så släpp det du har i händerna och häng med när vi snackar ledarskap, löpning, liv och hur man egentligen håller ihop allt när livet är fullt av både barn, hundar och maratonlopp. Det här avsnittet som spelades in i början av året kommer definitivt ge dig både inspiration och ett gott skratt!

Fyll i ditt namn och emailadress så meddelar vi dig när det finns nya samtal att lyssna på!

{{errors.detail}}
{{message}}
{{message}}

Lyssna på Martinson Möter på din favorit-plattform:

Denna sida använder cookies. Läs mer